Facebook

Twitter

YouTube

ul. Poznańska 30, 63-300 Pleszew, 62 508 13 30

eko

„Skąd się biorą produkty ekologiczne” to nowy ogólnopolski program edukacyjny opracowany wspólnie Przez Główny Inspektorat Sanitarny i Ministerstwo Rolnictwa   i Rozwoju Wsi, skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym (5-6 letnich) oraz ich rodziców i opiekunów.

Celem programu jest zwrócenie uwagi rodziców i opiekunów na zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

Główne założenia programu to: zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne, kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych, propagowanie zdrowego stylu życia, zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o nawykach higieniczno-zdrowotnych.
W ramach programu opracowane zostały materiały i pomoce programowe: broszura wspólna dla dzieci i ich rodziców, prezentacja multimedialna dotycząca realizacji programu dla kadry przedszkolnej.

Na terenie powiatu pleszewskiego program realizowany będzie pilotażowo

w Przedszkolu Nr 3 „Słoneczne” w Pleszewie.

do pobrania:

Broszura - format pdf

Prezentacja  - format pptx

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pleszewie informuje, że od 26 stycznia 2017r. ruszyła nowa Kampania społeczna w ramach Projektu KIK/68 pt.”Melanż. Oczekiwania vs. Rzeczywistość”.

Celem projektu jest uświadomienie młodzieży zagrożeń wynikających z uzależnienia od różnych substancji, pokazanie negatywnych skutków korzystania z używek oraz promocja zdrowego stylu życia.

Kampania potrwa do końca marca 2017r.

W załączeniu:

1. Najważniejsze informacje o kampanii- „Melanż. Oczekiwania vs. Rzeczywistość” - pobierz

2. Informacja prasowa kampania „Melanż. Oczekiwania vs. Rzeczywistość” - pobierz

Mapa strony

Mapa zagrożeń