Facebook

Twitter

YouTube

ul. Poznańska 30, 63-300 Pleszew, 62 508 13 30

Ferie to szczególny czas, który kojarzy się z odpoczynkiem, beztroską i zabawą na świeżym powietrzu.

Państwowa Inspekcja Sanitarna w Pleszewie przypomina, że należy pamiętać o kilku sprawdzonych patentach na bezpieczne ferie.

Ulotka - pobierz

14 lutego przypada Dzień św. Walentego - „Święto Zakochanych”, to czas randek, romantycznych spotkań we dwoje. Walentynki to także okazja do zwrócenia uwagi na fakt, by pamiętać o własnym zdrowiu. Czasami jedna ryzykowna chwila w życiu może zadecydować o naszej przyszłości. Dlatego zachęcamy młodych ludzi do bezpiecznych zachowań oraz do wykonywania testu w kierunku HIV, dbałości o własne zdrowie i najbliższych.

Dnia 7 lutego br. w Szkole Branżowej przy OHP w Pleszewie pracownicy PSSE w Pleszewie przeprowadzili akcję „Bezpieczne Walentynki”. W ramach tej akcji przedstawiono młodzieży prezentację multimedialną nt. HIV/AIDS, wyświetlono film pt.”Miało być inaczej” , poinformowano o punktach konsultacyjno-diagnostycznych i anonimowych badaniach na obecność wirusa HIV oraz rozdano materiały informacyjno-edukacyjne.

Ponadto dostarczono do Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich w Pleszewie materiały edukacyjne dotyczące kampanii edukacyjnej „Mam czas rozmawiać” promującej dialog międzypokoleniowy o chorobach przenoszonych drogą płciową, w tym HIV gdzie zostaną rozdane seniorom podczas „Walentynkowego Dnia Sąsiedzkiego”.

Poniżej materiały informacyjne oraz zdjęcia.

Ulotka HIV

Epidemiologia - format pdf

Anonimowe i bezpłatne badania HIV - format pdf

Punkty konsultacyjno-diagnostyczne 2018r gdzie bezpłatnie, anonimowo i bez skierowania można wykonać testy na HIV - format pdf

zd1 bw

zd2 bw

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pleszewie , w związku z trwającym sezonem zachorowań na grypę załącza informacje edukacyjne dotyczące profilaktyki zachorowań na grypę.

Więcej informacji na stronie Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy www.opzg.pl oraz na stronie akcji społecznej „Zaszczep się wiedzą” www.zaszczepsiewiedza.pl

W załączeniu:

- ulotka - Fakty na temat grypy

- ulotka STOP Grypa

- plakat- Grypa

- 2 rodzaje ulotek oraz plakat – dostępne pod adresem http://opzg.pl/do-pobrania/

- bajka dla dzieci pt. „Przygody dzielnego niedźwiadka Szczepana”, powstała w ramach kampanii „Zaszczep się wiedzą” - dostępna pod adresem: http://zaszczepsiewiedza.pl/bajka-dla-dzieci/

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pleszewie informuje, że Krajowe Centrum ds. AIDS w ramach realizacji Krajowego Programu Zwalczania AIDS i Zapobiegania Zakażeniom HIV rozpoczyna kampanię społeczną pod hasłem „Mam czas rozmawiać”.

Grupą docelową kampanii są rodziny wielopokoleniowe, osoby w różnym wieku i z różnymi doświadczeniami życiowymi, których zakażenie HIV i innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową może dotyczyć. Kampania trwać będzie od listopada 2017r. do czerwca 2018r. Nasilenie działań kampanijnych nastąpi na przełomie listopada i grudnia 2017r. przed Europejskim Tygodniem Testowania i Światowym Dniem AIDS.

Poniżej zamieszczamy :

- informację nt. sytuacji epidemiologicznej w Polsce i województwie wielkopolskim w zakresie zakażeń HIV/AIDS

- informacja prasowa nt. kampanii społecznej „Mam czas rozmawiać”

- spot_radio_mamczasrozmawiac.mp3

Mapa strony

Mapa zagrożeń