Facebook

Twitter

YouTube

ul. Poznańska 30, 63-300 Pleszew, 62 508 13 30

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pleszewie informuje, że Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła hasło na Światowy Dzień Bez Tytoniu 2019

„Tytoń a zdrowe płuca”.

Kampania ma na celu zwiększenie świadomości na temat negatywnego wpływu tytoniu na płuca - od raka po przewlekłe choroby układu oddechowego oraz podstawowej roli, jaką płuca odgrywają dla zdrowia i dobrego samopoczucia wszystkich ludzi.

Jednocześnie informuję, że Główny Inspektorat Sanitarny z okazji Światowego Dnia Bez Tytoniu w dniu 31 maja 2019r., organizuje spotkanie tweet-up meeting - obalamy mity, pt. ”Ile legislacji, a ile edukacji w profilaktyce palenia tytoniu, które odbędzie się w siedzibie GIS w Warszawie w godzinach 12.00-14.00.

W trakcie spotkania odbędzie się debata w gronie eksperckim nt. legislacji i edukacji      w zakresie profilaktyki palenia tytoniu w Polsce, obalająca pojawiające się w mediach mity.

Debata ma na celu promocję polskich działań w obszarze przeciwdziałania szkodliwym skutkom używania wyrobów tytoniowych, w tym e-papierosów oraz systemów podgrzewających tytoń.

Spotkanie transmitowane będzie na portalach społecznościowych GIS /Facebook/.

Zachęcam Państwa do śledzenia dyskusji on-line.

w załączeniu link nt. Światowego Dnia Bez Tytoniu 2019r.

https://www.who.int/campaigns/world-no-tobacco-day/world-no-tobacco-day-2019

Mapa strony

Mapa zagrożeń