Facebook

Twitter

YouTube

ul. Poznańska 30, 63-300 Pleszew, 62 508 13 30

kon wak

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pleszewie informuje, iż na Facebooku Głównego Inspektoratu Sanitarnego został opublikowany konkurs promujący aktywność fizyczną podczas wakacji spędzonych wspólnie z rodziną

https://www.facebook.com/GISgovpl

Konkurs będzie trwał do 7.09.2020r.

Konkurs polega na opublikowaniu komentarza pod postem zdjęcie przedstawiające aktywny wypoczynek z rodziną. 5 najbardziej kreatywnych i ciekawych sposobów przedstawienia aktywnego wypoczynku z rodziną zostanie nagrodzonych !

Zapraszamy do udziału w konkursie.

Regulamin: https://bit.ly/2Qg7csu

Poniżej link do postu na Facebooku:https://bit.Iy/2FJAOMG

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pleszewie informuje o zagrożeniach związanych z kleszczami i chorobami odkleszczowymi. W okresie wakacyjnym częściej korzystamy z wypoczynku na świeżym powietrzu. Wybierając się na spacer do lasu, parku, bądź na inne tereny zielone uważajmy na kleszcze.

Po powrocie dokładnie oglądajmy swoje ciało, ukłucie kleszcza nie boli! Pamiętajmy też o dzieciach. Kleszcze najczęściej można znaleźć tam, gdzie skóra jest najdelikatniejsza (na rękach, nogach, głowie – na granicy włosów i za uszami, w zgięciach stawów, w pachwinach oraz fałdach skórnych). Kleszcze stanowią zagrożenie nie tylko dla ludzi, ale także atakują psy i koty. Oglądajmy dokładnie także skórę naszego pupila. W Polsce do chorób przenoszonych przez kleszcze należą: borelioza i kleszczowe zapalenie mózgu (KZM). Chroniąc się przed KZM można się zaszczepić! Najczęstszym objawem boreliozy jest rumień, który możemy zaobserwować nawet po kilku tygodniach od ugryzienia.

Każdy z niepokojących objawów należy skonsultować z lekarzem.

ulotka – „Mały kleszcz- Duży problem?”- pobierz

ulotka – Co zrobić w sytuacji ukąszenia przez kleszcza?- pobierz

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pleszewie informuje, że od dnia 25.03-30.03.2019r. rozpocznie się akcja dotycząca czerniaka skóry, której organizatorem jest Studenckie Koło Naukowe ONKOMA przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Centrum Onkologii - Instytucie im. Marii Skłodowskiej - Curie w Warszawie we współpracy z Akademią Czerniaka - sekcją naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej. W załączeniu- link z materiałami dotyczący czerniaka skóry.

Link: https://drive.google.com/drive/folders/1eDjd43t0_bAjXpddoZM5zhHdQCzehEL9?usp=sharing

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pleszewie informuje, że w Poznaniu funkcjonuje całoroczny Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny (PKD) prowadzący bezpłatne i anonimowe badania w kierunku HIV.

Dodatkowo z okazji Światowego Dnia AIDS w Powiatowej Stacji Sanitarno –Epidemiologicznej w Koninie i w Lesznie zostaną uruchomione tymczasowe PKD.

W załączeniu zamieszczamy szczegółową informację o badaniach w kierunku wirusa HIV, miejscach i godzinach funkcjonowania PKD

 

Testy na obecność wirusa HIV - informacja >>> format pdf

Badania w Koninie - plakat

Badania w Lesznie - plakat

Badania w Poznaniu - plakat

Mapa strony

Mapa zagrożeń