Facebook

Twitter

YouTube

ul. Poznańska 30, 63-300 Pleszew, 62 508 13 30

W dniu 26 listopada br. w auli Liceum Ogólnokształcącego w Pleszewie młodzież wysłuchała wykładu na temat „Profilaktyka HIV/AIDS i profilaktyka uzależnień” prowadzonego przez Pana Tomasza Wojtysiaka. Spotkanie zostało zorganizowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Pleszewie dzięki współpracy z Polskim Towarzystwem Oświaty Zdrowotnej- Oddziałem Terenowym w Poznaniu.

Celem tego spotkania było uświadomienie młodzieży z jakimi zagrożeniami spotkać się mogą na swojej drodze życiowej. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pomoże im uniknąć niebezpiecznych zagrożeń zdrowotnych jakim jest mi. in. choroba AIDS.

View the embedded image gallery online at:
http://psse-pleszew.pl/promocja-zdrowia#sigFreeIdd6a923a402

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pleszewie w dniu 15 listopada br. wspólnie z Pleszewskim Centrum Medycznym w Pleszewie zorganizowała w holu szpitala stoisko informacyjno-edukacyjne na temat szkodliwości palenia tytoniu.

Tego dnia zachęcano społeczność do rzucania palenia tytoniu. Zainteresowanym osobom udzielano informacji i instruktażu o szkodliwości palenia tytoniu na organizm ludzki. Przy stoisku informowano gdzie można uzyskać pomoc w tym zakresie. Podczas akcji rozdawano plecaki z napisem „Zakaz palenia”, długopisy i ulotki.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Osoby, które skorzystały z porad i z materiałów informacyjnych były zadowolone i według ich opinii takie akcje uświadamiające o szkodliwości palenia tytoniu są społeczeństwu potrzebne.

Poniżej zdjęcia

 

View the embedded image gallery online at:
http://psse-pleszew.pl/promocja-zdrowia#sigFreeId6823c34c66

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pleszewie informuje, że Krajowe Centrum ds. AIDS rozpocznie nową odsłonę kampanii społecznej pod hasłem „Mam czas rozmawiać”.

Działania przeprowadzane w listopadzie i grudniu2018r. kładą nacisk na dialog dotyczący konieczności testowania w kierunku HIV, ze szczególnym uwzględnieniem Europejskiego Tygodnia Testowania w dniach 23-30.11.2018r. W tym czasie niektóre punkty konsultacyjno –diagnostyczne (PDK), zlokalizowane w 26 miastach w całej Polsce, wydłużają swoje godziny pracy. Aktualne godziny pracy oraz lokalizację danego punktu można sprawdzić na stronie https://aids.gov.pl/pkd/oraz w pliku „Godziny otwarcia w ramach ETT –23-30.11.2018”(w załączeniu).

Poniżej materiały do w/w kampanii w wersji elektronicznej.

Baner - format jpg

Plakat - format pdf

Spot radiowy - format mp3

Godziny otwarcia - format ods

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pleszewie informuje, że w Poznaniu funkcjonuje całoroczny Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny (PKD) prowadzący bezpłatne i anonimowe badania w kierunku HIV.

Dodatkowo z okazji Światowego Dnia AIDS w Powiatowej Stacji Sanitarno –Epidemiologicznej w Koninie i w Lesznie zostaną uruchomione tymczasowe PKD.

W załączeniu zamieszczamy szczegółową informację o badaniach w kierunku wirusa HIV, miejscach i godzinach funkcjonowania PKD

 

Testy na obecność wirusa HIV - informacja >>> format pdf

Badania w Koninie - plakat

Badania w Lesznie - plakat

Badania w Poznaniu - plakat

Mapa strony

Mapa zagrożeń