Facebook

Twitter

YouTube

ul. Poznańska 30, 63-300 Pleszew, 62 508 13 30

W dniu 5 października br. w Pleszewskim Centrum Medycznym w Pleszewie przeprowadzono bezpłatne badania w ramach Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Nowotworów Skóry, którego koordynatorem na terenie województwa wielkopolskiego jest Wielkopolskie Centrum Onkologii w Poznaniu.

Celem programu jest wzrost wiedzy na temat zapobiegania nowotworom skóry i metod samobadania znamion.

Organizatorami akcji było Starostwo Powiatowe oraz Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Pleszewie.

Podczas akcji zostały prowadzone działania edukacyjne z zakresu profilaktyki/zapobiegania nowotworom skóry/ oraz samokontroli zmian skórnych przez edukatorów zdrowotnych Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu.

Następnie każdy pacjent został zbadany przez lekarza, który przeprowadził szczegółowe badanie skóry całego ciała. W przypadku wykrycia niepokojących zmian pacjent otrzymał informację, czy wykryto u niego zmiany podejrzane, oraz jak powinien postępować z wybranymi zmianami skórnymi.

Osoby biorące udział w badaniu dostały krem do opalania oraz materiały informacyjno-edukacyjne na w/w temat.

Akcja przebiegła w miłej atmosferze.

Poniżej zdjęcia.

View the embedded image gallery online at:
http://psse-pleszew.pl/promocja-zdrowia#sigFreeId1424a4e338

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pleszewie informuje, że od dnia 25.03-30.03.2019r. rozpocznie się akcja dotycząca czerniaka skóry, której organizatorem jest Studenckie Koło Naukowe ONKOMA przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Centrum Onkologii - Instytucie im. Marii Skłodowskiej - Curie w Warszawie we współpracy z Akademią Czerniaka - sekcją naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej. W załączeniu- link z materiałami dotyczący czerniaka skóry.

Link: https://drive.google.com/drive/folders/1eDjd43t0_bAjXpddoZM5zhHdQCzehEL9?usp=sharing

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pleszewie informuje, że w Poznaniu funkcjonuje całoroczny Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny (PKD) prowadzący bezpłatne i anonimowe badania w kierunku HIV.

Dodatkowo z okazji Światowego Dnia AIDS w Powiatowej Stacji Sanitarno –Epidemiologicznej w Koninie i w Lesznie zostaną uruchomione tymczasowe PKD.

W załączeniu zamieszczamy szczegółową informację o badaniach w kierunku wirusa HIV, miejscach i godzinach funkcjonowania PKD

 

Testy na obecność wirusa HIV - informacja >>> format pdf

Badania w Koninie - plakat

Badania w Lesznie - plakat

Badania w Poznaniu - plakat

Mapa strony

Mapa zagrożeń