Facebook

Twitter

YouTube

ul. Poznańska 30, 63-300 Pleszew, 62 508 13 30

XIX Wielkopolskie Dni Stop Uzależnieniom w Pleszewie

Dnia 31 czerwca br. na kompleksie sportowym „Orlik” przy Liceum i Gimnazjum im. Stanisława Staszica i Zespole Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie odbyły się XIX Wielkopolskie Dni Stop Uzależnieniom.

Powiatowa Sanitarno-Epidemiologiczna w Pleszewie włączyła się do Wielkopolskich Dni „Stop Uzależnieniom”- akcji ,która ma na celu profilaktykę uzależnień. Głównym organizatorem tych dni było Starostwo Powiatowe w Pleszewie. W ramach tej Akcji PSSE w Pleszewie zorganizowała stoisko informacyjno-edukacyjne z materiałami dotyczącymi profilaktyki uzależnień. Osoby chętne mogły skorzystać z badania na zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu i alkogogli. Zainteresowanie młodzieży badaniami było duże. WDSU miały charakter sportowy.

Chłopięce drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych wzięły udział w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Pleszewskiego. Dla dziewcząt zorganizowano Turniej Piłki Koszykowej. Ponadto młodzież mogła skorzystać : z gier i zabaw zręcznościowych, ścianki wspinaczkowej, stoiska edukacyjnego Policji, Straży Pożarnej, ratowników WOPR Pleszew i Biblioteki.

Końcowym akcentem imprezy był mecz piłki siatkowej o puchar Starosty pomiędzy drużynami samorządowymi Powiatu Pleszewskiego i Miasta Pleszewa. Ideą tej Akcji jest przekazanie młodzieży wiedzy nt. szkodliwości uzależnień, jednocześnie propagowanie aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

Poniżej zdjęcia.

Mapa strony

Mapa zagrożeń