Facebook

Twitter

YouTube

ul. Poznańska 30, 63-300 Pleszew, 62 508 13 30

BEZPIECZNE WALENTYNKI 2018

14 lutego przypada Dzień św. Walentego - „Święto Zakochanych”, to czas randek, romantycznych spotkań we dwoje. Walentynki to także okazja do zwrócenia uwagi na fakt, by pamiętać o własnym zdrowiu. Czasami jedna ryzykowna chwila w życiu może zadecydować o naszej przyszłości. Dlatego zachęcamy młodych ludzi do bezpiecznych zachowań oraz do wykonywania testu w kierunku HIV, dbałości o własne zdrowie i najbliższych.

Dnia 7 lutego br. w Szkole Branżowej przy OHP w Pleszewie pracownicy PSSE w Pleszewie przeprowadzili akcję „Bezpieczne Walentynki”. W ramach tej akcji przedstawiono młodzieży prezentację multimedialną nt. HIV/AIDS, wyświetlono film pt.”Miało być inaczej” , poinformowano o punktach konsultacyjno-diagnostycznych i anonimowych badaniach na obecność wirusa HIV oraz rozdano materiały informacyjno-edukacyjne.

Ponadto dostarczono do Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich w Pleszewie materiały edukacyjne dotyczące kampanii edukacyjnej „Mam czas rozmawiać” promującej dialog międzypokoleniowy o chorobach przenoszonych drogą płciową, w tym HIV gdzie zostaną rozdane seniorom podczas „Walentynkowego Dnia Sąsiedzkiego”.

Poniżej materiały informacyjne oraz zdjęcia.

Ulotka HIV

Epidemiologia - format pdf

Anonimowe i bezpłatne badania HIV - format pdf

Punkty konsultacyjno-diagnostyczne 2018r gdzie bezpłatnie, anonimowo i bez skierowania można wykonać testy na HIV - format pdf

zd1 bw

zd2 bw

Mapa strony

Mapa zagrożeń