Facebook

Twitter

YouTube

ul. Poznańska 30, 63-300 Pleszew, 62 508 13 30

MOBILNY PUNKT POBRAŃ W PLESZEWIE

pobr

Z inicjatywy Wojewody Wielkopolskiego, pana Łukasza Mikołajczyka, Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej od 25 do 27 maja 2020r. w godzinach od 10:00 do 19:00 mieszkańcy Pleszewa , powiatu pleszewskiego oraz  wszyscy, którzy  uznają to za zasadne, będą mogli poddać się badaniu na obecność zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna, której można dokonać od piątku 22 maja 2020r. do 26 maja 2020r. (włącznie), w godzinach od 08:00 do 16:00 (w dni robocze) oraz  od 10:00 do 16:00 (w weekend) pod numerem +48 61 656-80-75.

Punkt poboru prób na obecność wirusa SARS-CoV-2 stanie na parkingu przed Parkiem Wodnym „PLANTY”, ulica Sportowa 4 w Pleszewie .

Badanie odbywać się będzie bez konieczności opuszczania samochodu przez osobę, która jest mu poddawana. Każdy z przebadanych mieszkańców otrzyma dostęp do wyników online, a w przypadku gdyby test dał wynik pozytywny, informację taką otrzyma także Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (SANEPID) w Pleszewie . Po badaniu każdy pojazd, którym przyjedzie osoba badana zostanie odkażony.

 

 

 

Informacja dla osób korzystających z Samochodowego Punktu Pobrań COVID-19 drive-thru.

Informacja dla osób korzystających z Samochodowego Punktu Pobrań COVID-19 drive-thru.

Punkt pobrań wymazów do testów na obecność koronawirusa typu drive-thru będzie usytuowany na parkingu przed Parkiem Wodnym „PLANTY”,   ulica Sportowa 4 w Pleszewie , czynny w godzinach od 10:00 do 19:00, umożliwia pobranie wymazu od osoby bez konieczności wysiadania z samochodu.
Z punktu pobrań można skorzystać jedynie po uprzedniej rejestracji telefonicznej czynnej od godz. 10:00 do 16:00, pod numerem tel. 61 656 80 75.

Każda z przebadanych osób ma dostęp do wyników online, a w przypadku gdyby test dał wynik pozytywny, informację taką otrzyma także Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (Sanepid).

INFORMACJA O DODATNIM („+”) WYNIKU COVID-19

Co to oznacza dla Ciebie i Twoich bliskich, którzy z Tobą mieszkają ?

Jeśli otrzymasz informację o wyniku dodatnim COVID-19 stosuj się do poniższych informacji:

 • Każda osoba zakażona zostanie skierowana przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną (Sanepid) na izolację domową lub instytucjonalną.
 • Osoby wspólnie z Tobą zamieszkujące zostaną objęte kwarantanną.
 • Jeśli mieszkasz z rodziną, w miarę możliwości ogranicz z nią kontakt i zachowaj bezpieczny odstęp wynoszący minimum 2 metry.
 • Nie opuszczaj domu.
 • Nie wychodź do sklepu.
 • Nie spotykaj się z innymi osobami i nie zapraszaj ludzi do domu.
 • Jeśli masz pod swoją opieką zwierzęta, to w miarę możliwości na czas trwania kwarantanny przekaż je pod opiekę rodzinie lub znajomym. Jeśli nie masz takiej możliwości, zwróć się telefonicznie o pomoc do gminy.
 • Używaj oddzielnych naczyń niż pozostałe osoby przebywające w mieszkaniu.
 • Jeśli masz możliwość, korzystaj z osobnej łazienki/toalety niż pozostali domownicy; jeśli nie masz takiej możliwości, po skorzystaniu z toalety/łazienki zdezynfekuj dostępnym środkiem czystości.
 • Wietrz mieszkanie kilka razy dziennie.
 • Zachowaj zasady higieny.
 • Często myj ręce i dezynfekuj powierzchnie dotykowe takie jak: blaty, klamki, ekrany telefonów.
 • W przypadku zaostrzenia objawów chorobowych typowych dla COVID-19, takich jak: gorączka powyżej 380, kaszel, duszności lub trudności w oddychaniu niezwłocznie zgłoś się do szpitala zakaźnego w celu dalszego postępowania medycznego unikając transportu publicznego. (wskazany jest wcześniejszy kontakt telefoniczny z izbą przyjęć Szpitala Zakaźnego).
 • Do weryfikowania przestrzegania kwarantanny przez osoby wspólnie z Tobą mieszkające wyznaczeni zostali funkcjonariusze policji.
 • W przypadku dodatkowej potrzeby skontaktowania się z lekarzem POZ, skorzystaj zteleporady. Lekarz może wystawić e-receptę i e-zwolnienie. Lista placówek POZ udzielających teleporad w Twojej okolicy jest dostępna na stronie NFZ: bit.ly/teleporady-lista Więcej o e-zdrowiu na pacjent.gov.pl

Mapa strony

Mapa zagrożeń

×

 

 

 

+ 48 222 500 115

Całodobowa infolinia dla obywatelaw sprawach kwarantanny i zdrowia 


Chcesz uzyskać odpowiedź online? Pytania i odpowiedzi oraz chat 24/7 dostępne są pod adresem:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/pytania-i-odpowiedzi